Kochane Dzieci

Kolorowe balony na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, wszystkim dzieciom tym małym i dużym samych radosnych chwil, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach. Życzymy Wam pięknych bajek na dobranoc a na co dzień interesujących przygód. Niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe i beztroskie a wszystkie marzenia niech się spełnią. 

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki

bukiet kwiatów, życzenia z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki składamy Wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i nieustannego zadowolenia ze swoich pociech.  

Niecodzienny trening

Kobieta biegnąca przez las

Trochę w błocie, trochę na trawie, w słońcu, z wiatrem, ale przede wszystkim z wielkimi uśmiechami. Tak, w sobotę 8 maja prezentowali się biegacze i miłośnicy nordic walkingu, na trasie Treningu Tworogowskiej Dychy po Trowie.  

Czytaj dalej

Śląsk zagłębiem hodowców gołębi

Dla mieszkańców Śląska widok gołębi jest tak naturalny jak "sznita z tustym". Niemal w każdej śląskiej rodzinie jest ktoś kto zajmuje się hodowaniem gołębi. Rozmowa o gołębiach przy niedzielnym obiedzie? Oczywiście standard! Aczkolwiek w tej chwili pasji tej szukać można raczej w pokoleniu osób +45. Skąd się wzięło zamiłowanie Ślązaków do tych ptaków? Jak to się stało, że akurat na tym terenie hodowanie gołębi stało się tak popularne?

Czytaj dalej

Trwa spis powszechny

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że obowiązkową metodą jest samospis internetowy:

https://spis.gov.pl/

Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu. Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w Loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!

Wejdź na stronę i spisz się, a następnie pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w Loterii. Zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/

Przyjmowanie zgłoszeń do Loterii trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r. Jeżeli nie możesz spisać się we własnym zakresie, zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu, urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca spisania się przez Internet. Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub sprawdzając na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. 

Czekamy na Was z workami!

Przypominamy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu czekamy na Was z workami i rękawiczkami. Dziś jesteśmy czynni do godziny 18. Odbierając worki i rękawice dowiecie się, gdzie pozostawić napełnione worki.
Akcję koordynuje pracownik tut. urzędu, dostępny w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu 32 428 46 54. Worki i rękawiczki czekają na Was również u sołtysów. 
 

Czytaj dalej

Wesołych Świąt!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych
Spokoju, wypoczynku i nadziei

życzą Dyrekcja oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu

 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001