Czekamy na Was z workami!

Przypominamy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu czekamy na Was z workami i rękawiczkami. Dziś jesteśmy czynni do godziny 18. Odbierając worki i rękawice dowiecie się, gdzie pozostawić napełnione worki.
Akcję koordynuje pracownik tut. urzędu, dostępny w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu 32 428 46 54. Worki i rękawiczki czekają na Was również u sołtysów. 
 

Czytaj dalej

Śląsk zagłębiem hodowców gołębi

Dla mieszkańców Śląska widok gołębi jest tak naturalny jak "sznita z tustym". Niemal w każdej śląskiej rodzinie jest ktoś kto zajmuje się hodowaniem gołębi. Rozmowa o gołębiach przy niedzielnym obiedzie? Oczywiście standard! Aczkolwiek w tej chwili pasji tej szukać można raczej w pokoleniu osób +45. Skąd się wzięło zamiłowanie Ślązaków do tych ptaków? Jak to się stało, że akurat na tym terenie hodowanie gołębi stało się tak popularne?

Czytaj dalej

Wesołych Świąt!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych
Spokoju, wypoczynku i nadziei

życzą Dyrekcja oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu

 

Dlaczego lubimy kryminały?

Dzięki bogatym i nieustannie aktualizowanym zbiorom naszej gminnej biblioteki możemy pochwalić się wysokim czytelnictwem wśród naszych mieszkańców. Postanowiliśmy zatem zapytać ostatnio o to co akurat czytają tworożanie. Odzew był niemały i wynika  z niego, że bardzo chętnie nasi mieszkańcy sięgają po kryminały. Wśród wymienionych książek znalazły się na przykład tytuły Lisy Gardner takie jak „ Powiem tylko raz” czy „Kochać mocniej”. Wśród wymienianych autorów znaleźli się również polscy autorzy: Ewa Przydryga i Wojciech Wójcik.

Ciekawy jest fakt, że w tych specyficznych czasach pandemii tak chętnie czytelnicy sięgają po książki wzbudzające jeszcze więcej lęku i strachu. Dlaczego lubimy kryminały? Czy to znaczy, że lubimy się bać? Z pewnością lubimy dreszczyk emocji, ale z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że po ten rodzaj literatury częściej sięgają panie. I taka tendencja występuje również u nas. Wynika to podobno z faktu, że panie czytają kryminały ponieważ w ten sposób chronią siebie. Kryminały stają się ostrzeżeniem, przestrogą i wskazują jak uniknąć niebezpieczeństw i nie wpaść w rolę ofiary.  Lubimy też rozwiązywać zagadki logiczne i odkrywać tajemnice, którymi często podszyte są historie kryminalne.

Czytajcie kryminały i bądźcie bezpieczni.

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001