SENIORZY DZIAŁAJĄ W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

16 listopada pierwsza grupa seniorów skupionych w Klubie Seniora działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury ukończyła szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych, przeprowadzone w ramach projektu „Cyfrowe okno na świat – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Tworóg”. Sześcioro uczestników nauczyło się korzystać z serwisów społecznościowych, instalować programy i aplikacje oraz używać oprogramowania do edytowania zdjęć.

„Zanim wzięłam udział w kursie „Działam w sieciach społecznościowych” bałam się komputera.”  - przyznaje pani Barbara Izworska, uczestniczka szkolenia. „W związku z moją pracą na rzecz seniorów, kompetencje komputerowe są dla mnie bardzo istotne i potrzebne. Spotkania przebiegały w fantastycznej atmosferze, a prowadząca – pani Jadwiga Pawelak cierpliwie tłumaczyła nam zawiłości związane z nowymi technologiami. 12 godzin spotkań nie wyczerpało naszego apetytu na wiedzę, ale już wiemy, gdzie i jak szukać odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi i autorom projektu za możliwość bezpłatnego skorzystania ze szkolenia.”  

Zajęcia sfinansowane zostały ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Kolejna grupa seniorów rozpoczęła swoją przygodę z komputerem 23 listopada. Zapisy na kolejne zajęcia trwają. Można ich dokonywać u Pana Sebastiana Zająca w Urzędzie Gminy. Formularze zgłoszeniowe są również dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury oraz wszystkich szkołach na ternie gminy Tworóg.  

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte