Dlaczego lubimy kryminały?

Dzięki bogatym i nieustannie aktualizowanym zbiorom naszej gminnej biblioteki możemy pochwalić się wysokim czytelnictwem wśród naszych mieszkańców. Postanowiliśmy zatem zapytać ostatnio o to co akurat czytają tworożanie. Odzew był niemały i wynika  z niego, że bardzo chętnie nasi mieszkańcy sięgają po kryminały. Wśród wymienionych książek znalazły się na przykład tytuły Lisy Gardner takie jak „ Powiem tylko raz” czy „Kochać mocniej”. Wśród wymienianych autorów znaleźli się również polscy autorzy: Ewa Przydryga i Wojciech Wójcik.

Ciekawy jest fakt, że w tych specyficznych czasach pandemii tak chętnie czytelnicy sięgają po książki wzbudzające jeszcze więcej lęku i strachu. Dlaczego lubimy kryminały? Czy to znaczy, że lubimy się bać? Z pewnością lubimy dreszczyk emocji, ale z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że po ten rodzaj literatury częściej sięgają panie. I taka tendencja występuje również u nas. Wynika to podobno z faktu, że panie czytają kryminały ponieważ w ten sposób chronią siebie. Kryminały stają się ostrzeżeniem, przestrogą i wskazują jak uniknąć niebezpieczeństw i nie wpaść w rolę ofiary.  Lubimy też rozwiązywać zagadki logiczne i odkrywać tajemnice, którymi często podszyte są historie kryminalne.

Czytajcie kryminały i bądźcie bezpieczni.

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001