Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

19 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu odbyło się spotkanie z pisarzem Zbigniewem Kołbą autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. W opowiadaniu zawarte są wskazówki jak poprzez zabawę można uczyć się posługiwania mapą. Podczas spotkania pan Zbigniew zachęcał uczniów do czytania książek i zgłębiania zawartej w nich wiedzy oraz podkreślał rolę szkoły w rozwoju młodego człowieka. Dzieci dowiedziały się również dlaczego tak ważna jest odpowiednia ilości snu, dbanie o higienę i właściwe odżywianie. Po spotkaniu mali słuchacze mieli możliwość zdobycia autografu wraz z dedykacją.

Książka „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” jest dostępna w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Rozstrzygniecie konkursu czytelniczego!

 

Miło nam przedstawić laureatów konkursu czytelniczego „Czytam z mamą, czytam z tatą!”. Konkurs ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tworogu trwał od 1 do 31 sierpnia i był adresowany do dzieci i młodzieży.

Czytelnicy, którzy we wskazanym okresie wypożyczyli i przeczytali największą ilość książek otrzymują od nas podwójne wejściówki do kina. Pierwszym najbardziej zaczytanym miłośnikiem książek okazał się Kacper Mika, świetny wynik wypracowało również rodzeństwo: Milena i Filip Ziaja, którzy równie aktywnie odwiedzali naszą bibliotekę. Z kolei w filii w Wojsce w czołówce moli książkowych znalazła się Justyna Ziaja. Wszystkim gratulujemy pasji czytania i miłości do książek. Nasza akcja okazała się świetnym sposobem na spędzenie wakacje z książką.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie pojawiać się będą inne akcje popularyzujące czytelnictwo. Polecamy również nasz katalog internetowy, gdzie możecie sprawdzić bez wychodzenia z domu co oferujemy.

Czytaj dalej

Poszukiwacze zaginionego hasła

22 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu zorganizowano podchody z książką. Zabawa miała zachęcić najmłodszych do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Były zagadki matematyczne, rebusy, krzyżówki i zabawy ze słowami. W roli poszukiwaczy zaginionego hasła wystąpiła grupa dziewczyn, która od razu wzięła się do pracy. Zadaniem detektywów było odnalezienie wszystkich liter tworzących zaginione hasło i odczytanie go. Podróż nie była jednak łatwa. Po drodze należało prawidłowo rozwiązać wiele zagadek. Przydała się znajomość alfabetu, pisarzy, tytułów książek a nawet liczenia. Zobaczcie!

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001