Do czytania i zwiedzania

Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu oferuje najnowszą książkę poświęconą gminie Tworóg, autorstwa Edwarda Wyżgoł. Jest to zarazem pierwsza kolorowa publikacja formatu A4 w formie albumowej. Nosi ona tytuł „Tworóg. Urokliwy zakątek Śląska”. To z pewnością obowiązkowa pozycja, która powinna się znaleźć na półce każdego amatora turystyki i kolekcjonera lokalnych „perełek” wydawniczych. W książce zamieszczono dziesiątki kolorowych fotografii uzupełnionych informacją historyczną, aktualnymi mapami, ciekawostkami dotyczącymi gminy, jej charakterystyki, a nawet przeglądem lokalnych produktów i oferty kulturalnej.

Czytaj dalej

UWAGA CZYTELNICY!

Książki zamówione W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu prosimy odebrać w ciągu 7 dni
od daty uzyskania informacji (mailowej lub telefonicznej) o dostępności tytułu.
Jeżeli książka nie zostanie odebrana w w/w terminie, rezerwacja zostanie zlikwidowana. 

Aktualności!

Informujemy, że w dniu 29.11 (piątek) biblioteka w Boruszowicach będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

U nas kupicie najnowszą książkę o Tworogu

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu możecie kupić książkę "Tworóg. Urokliwy zakątek Śląska". Autor - Edward Wyżgoł - na barwnych fotografiach ukazuje atrakcje Gminy Tworóg, prezentując poszczególne sołectwa: Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Boruszowice, Hanusek, Mikołeska, Połomia, Wojska, Świniowice, Koty. W książce zaprezentowane są również lokalne produkty wytwarzane na terenie gminy, które cieszą się dużym uznaniem konsumentów. Publikacja finansowana ze środków własnych autora. Będzie można ją nabyć również na Jarmarku Adwentowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu 8 grudnia. Cena - 37 zł. Polecamy!

Miś w roli głównej

W Dniu Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu na najmłodszych czytelników czekały niespodzianki i misiowe opowieści. Dzieci które odwiedziły naszą bibliotekę, dowiedziały się skąd wzięło się święto tego wyjątkowego pluszaka. Uważnie słuchały bajek i ciekawostek o misiach oraz ich przygodach, a także odpowiadały na pytania i zagadki związane z pluszowym bohaterem. Gry i zabawy przygotowane przez Panie bibliotekarki sprawiły dzieciom ogromną frajdę, nie zabrakło piosenki o starym niedźwiedziu, który mocno spał, zabawa była wyśmienita. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001