Rozstrzygnięcie konkursu "Jak oni czytają"

Miło nam poinformować, że wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie czytelniczym ogłoszonym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Tworogu. Pierwsze miejsce w konkursie „Jak oni czytają” zajęła Milena Ziaja. Na nadesłanym filmiku czyta bratu fragment książki Heleny Bross „Fajne te okulary”. Drugie miejsce zajął Filip Ziaja, który czyta rodzeństwu książkę Pauletty Bourgeois i Brendy Clark pt. „Franklin mały bałaganiarz”. Cieszymy się, że tak chętnie i licznie uczestniczycie w naszych konkursach.  Zachęcamy do dalszego śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie już niebawem ogłosimy kolejne konkursy. Zwycięzcą gratulujemy a zwycięskie filmy publikujemy na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy do wspólnej zabawy z książką.

UWAGA CZYTELNICY!

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że w związku z urlopem pracownika, Biblioteka w Połomi będzie nieczynna w dniach od 4.08 - 18.08. Od 19 sierpnia biblioteka czynna w dniach: wtorek, środa, piątek  w godz. 12.30 - 17.00. Zapraszamy!

Będzie remont biblioteki w Boruszowicach

W sierpniu rusza remont biblioteki w Boruszowicach. Filia będzie zamknięta od 17 sierpnia do odwołania. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Nie jesteśmy w stanie określić jak długo biblioteka będzie zamknięta. Jednak ze względu na fakt, że planowany jest kompleksowy remont, nie będzie możliwości korzystania z wypożyczalni przed dłuższy czas (szacunkowo kilka miesięcy). Zachęcamy więc do odwiedzin - zostało nam jeszcze ponad dwa tygodnie! Wypożyczcie sobie więcej książek "na zapas" i czytajcie!

Uwaga Czytelnicy!

W najbliższy piątek - 26 czerwca - biblioteka w Boruszowicach będzie nieczynna.

Zapraszamy do centrali w Tworogu.

Mała książka - wielki człowiek!

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu zakwalifikowała się do udziału w projekcie Instytutu Książki „Mała Książka - Wielki Człowiek” adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym. Bierze w nim udział blisko 6 000 placówek w całej Polsce posiadających oddziały dziecięce.  Realizacja projektu ruszy we wrześniu.

Na czym będzie polegać? Naszym celem będzie przekonanie Was, że warto odwiedzić ze swoją pociechą Gminną Bibliotekę Publiczną w Tworogu i wypożyczyć książkę. Będziemy Was zachęcać do korzystania z bibliotecznych zasobów i wspólnego czytania. Na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek! O szczegółach będziemy Was informować już wkrótce.