U nas kupicie najnowszą książkę o Tworogu

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu możecie kupić książkę "Tworóg. Urokliwy zakątek Śląska". Autor - Edward Wyżgoł - na barwnych fotografiach ukazuje atrakcje Gminy Tworóg, prezentując poszczególne sołectwa: Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Boruszowice, Hanusek, Mikołeska, Połomia, Wojska, Świniowice, Koty. W książce zaprezentowane są również lokalne produkty wytwarzane na terenie gminy, które cieszą się dużym uznaniem konsumentów. Publikacja finansowana ze środków własnych autora. Będzie można ją nabyć również na Jarmarku Adwentowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu 8 grudnia. Cena - 37 zł. Polecamy!

Aktualności!

Informujemy, że w dniu 29.11 (piątek) biblioteka w Boruszowicach będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Przyjdź do biblioteki i zostań bohaterem komiksu

Odważysz się na podróż pociągiem z Londynu do Liverpolu i wcielenie się w Sherlocka Holmesa? Czy uda Ci się rozwiązać zagadkę i zostać detektywem? Na naszych półkach pełnych nowości pojawiły się specjalne książki, w których to Ty możesz zostać bohaterem komiksu i masz wpływ na jego finał. Zapraszamy do biblioteki gdzie czekają na Was gry paragrafowe utrzymane w konwencji fantasy, science-fiction, detektywistycznej oraz horroru. Komiksy paragrafowe to propozycja zabawy dla dzieci i dorosłych, którzy uwielbiają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. Wszystko zależy od wyborów, jakich dokonuje gracz, sprawia to, że komiksy paragrafowe można z ciekawością czytać wiele. Lubisz gry i rozwiązywanie zagadek? Koniecznie odwiedź Gminną Bibliotekę Publiczną w Tworogu!

Miś w roli głównej

W Dniu Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu na najmłodszych czytelników czekały niespodzianki i misiowe opowieści. Dzieci które odwiedziły naszą bibliotekę, dowiedziały się skąd wzięło się święto tego wyjątkowego pluszaka. Uważnie słuchały bajek i ciekawostek o misiach oraz ich przygodach, a także odpowiadały na pytania i zagadki związane z pluszowym bohaterem. Gry i zabawy przygotowane przez Panie bibliotekarki sprawiły dzieciom ogromną frajdę, nie zabrakło piosenki o starym niedźwiedziu, który mocno spał, zabawa była wyśmienita. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia.

JESZCZE WIĘCEJ KSIĄŻEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu informuje, że otrzymała po raz kolejny dotację z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w naszym kraju poprzez wzmocnienie roli bibliotek. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, jest Biblioteka Narodowa. W tym roku wysokość przyznanej dotacji to 10 000 zł, dzięki tym środkom poszerzamy i uatrakcyjniamy ofertę biblioteki, aby każdy czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy stałych i przyszłych czytelników do odwiedzenia naszych placówek w Tworogu, Wojsce i Boruszowicach. W zakupionych nowościach znajdują się pozycje z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, popularnonaukowe oraz lektury. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, zaglądając na naszą stronę www.gok-tworog.pl. W zakładce „Biblioteka” znajdziecie odnośnik „katalog”. Po wejściu w katalog, po lewej stronie ekranu zobaczycie zakładkę „Nowości”.