Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Przypominamy że w dniach 8-15 maja trwa tydzień bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka. Hasło zostało wybrane przez okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Autorzy uzasadniają je: - Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Wszystkich gorąco zapraszamy do odwiedzenia biblioteki oraz naszych filii i zapoznania się z nowościami na półkach.

Przypominamy również, że w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu obchodzi 70. rocznicę swojej działalności. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkursach: plastycznym, literackim, czytelniczym i fotograficznym skierowanych do mieszkańców Gminy Tworóg. Prace można składać osobiście w bibliotece lub przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 maja. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na „Dniach Tworoga” w czerwcu.