Kosmiczny odlot

Dzieci w bibliotece podczas zajęć z kosmosu, w rękach trzymają własnoręcznie wykonane makiety z papieru z Układem Słonecznym

W kwietniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu odbył się cykl spotkań pt.: „Kosmiczna biblioteka”. Podczas sobotnich zajęć dzieci poznawały ciekawostki dotyczące kosmosu, planet i budowy robotów. Na pierwszych zajęciach 1 kwietnia dzieci poznały Układ Słoneczny i odwiedziły wszystkie planety. W tym dniu gościliśmy pana Bartka Żurańskiego, który był gościem specjalnym. Dzięki niemu nasza biblioteka zamieniał się w prawdziwe planetarium. Pan Bartek opowiedział dzieciom o astronomii oraz o specjalistycznym sprzęcie do oglądania gwiazd i planet. Każdy mógł zajrzeć przez okular jego teleskopu i zobaczyć gwiazdy.

Na kolejnym spotkaniu 15 kwietnia wszyscy uczestnicy wyruszyli w specjalną misję. Naszym celem było odwiedzenie i poznanie Księżyca. Gościem specjalnym była pani Monika Pudykiewicz z Smart Planeta, dzięki jej wiedzy poznawanie księżyca połączone zostało z praktycznymi zajęciami z robotyki. Pani Monika wyjaśniła zasadę budowy robotów a dzieci samodzielnie zbudowały łaziki księżycowe i posprzątały Księżyc. Na ostatnich zajęciach 29 kwietnia uczestnicy poznali III zasadę dynamiki Newtona w teorii i praktyce. A w podróży przez galaktykę podsumowaliśmy wiedzę zdobytą podczas zajęć. Na koniec, każdy otrzymał Certyfikat Odkrywcy Kosmosu.

Cykl tematycznych zajęć w bibliotece ma na celu zachęcenie najmłodszych do czytania książek i odwiedzania biblioteki, gdzie czeka na nich zawsze sporo atrakcji.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Skip to content