Maj miesiącem książki

Grupa dzieci w przedszkolu razem z wychowawczynią oraz panią bibliotekarką. dzieci wręczają pani bibliotekarce serce wykona z pomarańczowego papieru ozdobione kwiatkami z papieru.

A gdy wiosna tryśnie majem, cały świat się majem staje!

Z czym kojarzy się maj? Ze słońcem, ciepłem, zielenią, kwiatami, maturą, dniem mamy, grillowaniem, pierwszą komunią, wycieczkami, radością, czyli po prostu czymś miłym i przyjemnym. I taki właśnie był nasz maj w bibliotece. Maj jest dla nas bibliotekarzy miesiącem szczególnym, ponieważ w maju obchodzony jest dzień bibliotekarza a od 8-15 maja 2023 obchodzimy Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” Ponieważ biblioteka jest otwarta dla wszystkich i zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla was grę terenową z literackim przesłaniem oraz rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Bo książka to wspaniały kompan na wycieczkach, wakacjach, urlopach… A aktywne promowanie czytelnictwa to jest to co bibliotekarze lubią najbardziej. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie na stronie TWG Kuriera.

10 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Literackiego „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. Tematem konkursu były pierwszy i drugi tom cyklu fantasy „Dziedzictwo” autorstwa Christophera Paoliniego. Co roku konkurs organizowany jest wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu oraz Szkołę Podstawową w Tworogu. Więcej o konkursie można przeczytać na stronie TWG Kuriera

W maju odbył się również cykl spotkań z najmłodszymi, podczas których odwiedzaliśmy przedszkola w naszej gminie. Na spotkaniach dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w bibliotece. 25 maja podczas spotkania z przedszkolakami w Kotach pani Renata przeczytała książkę pt. „Franklin” oraz promowała Akcję Mała Książka Wielki Człowiek. Natomiast 24 maja pani Renata odwiedziła przedszkole w Wojsce i opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece oraz o książkach. Dzieci poznały część księgozbioru i otrzymały pamiątkowe zakładki – zaproszenia do biblioteki. Zdjęcia z odwiedzin przedszkolaków znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Skip to content