Wybieram bibliotekę

Tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek organizowanego w maju przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek, podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu po raz kolejny aktywnie uczestniczy w „Tygodniu bibliotek” organizując szereg ciekawych wydarzeń.

  • 7 maja o godz. 11.30 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem  Pałaszem autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz, autor słuchowisk, copywriter mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z krainy potworów”. Dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego.
  • Z kolei 13 maja odbędzie się II etap Powiatowego Konkursu Literackiego poświęcony twórczości Doroty Terakowskiej.
  • Nie zapomnijcie, że 23 maja „odjazdowi bibliotekarze” wraz z czytelnikami wyruszają w rajd rowerowy! Regulamin i szczegóły rajdu znajdziecie w ogłoszeniu obok. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biblioteka
Skip to content