XIV Powiatowy Konkurs Literacki

Czternasty powiatowy konkurs literacki, wręczanie nagród i dyplomów młodzieży.

W czwartek 12 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Literacki „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”, konkurs poświęcony był twórczości Johna Boyne’a.

W konkursie udział wzięły szkoły z Tarnowskich Gór, Lublińca, Zbrosławic, Wielowsi, Potępy, Wojski i Tworoga.

   Konkurs składał się z dwóch etapów.

W pierwszej części uczestnicy udzielali ustnej odpowiedzi na pytanie dotyczące biografii pisarza, w drugiej pisali test sprawdzający ich znajomość książki pt. ”Chłopiec w pasiastej piżamie”.

   Jury w składzie: Renata Kościelny- bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu, Karina Jaksa – historyk i nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej w Tworogu, Hanna Pawełczyk – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Tworogu, Małgorzata Frankowska – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu wyłoniło następujących laureatów:

 I miejsce – Antonina Baron – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach

 I miejsce – Anna Sychowicz -Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi

 I miejsce – Natalia Lorenc – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu

 II miejsce – Julia Małyska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi

III miejsce – Cyprian Głowacki – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach

III miejsce – Magdalena Siwiaszczyk -Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

Wyróżnienie:

Mirosław Kowal Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, Agnieszka Korlicz Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, Rozalia Jańczuk Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu, Aleksandra Konieczny Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu.

  Nagrody zwycięzcom konkursu wręczyły Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tworogu – Pani Małgorzata Ziaja oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu – Pani Grażyna Chmiel.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i przygotowującym ich nauczycielom za udział w naszym konkursie i już dzisiaj zapraszamy do kolejnej, jubileuszowej edycji.

               Hanna Pawełczyk, Karina Jaksa

Skip to content