Dzień Bezpiecznego Internetu

Telefon komórkowy, ziemia, dzień bezpiecznego Internetu, 2022 wtorek 8 lutego, działajmy razem.

We wtorek 8 lutego będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto zostało zainicjowane przez Komisję Europejską w 2004 roku. W Polsce obchodzimy ten dzień od 2005 r. a jego organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do odświeżenia i utrwalenia wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nasze życie coraz bardziej przenosi się do sieci. Zdalne lekcje,  zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy. Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem.

Centralnym punktem obchodów jest konferencja, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Ze względu na trwającą epidemię, w 2022 roku konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 odbędzie się 8 lutego o godz. 16.00, wyłącznie w formule online. 

Transmisja będzie dostępna bez konieczności logowania na stronie dbi.pl oraz na platformie Facebook na profilu Polskiego Centrum Programu ‘’Safer Internet”.

Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:

  • bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
  • promowania pozytywnego wykorzystywania Internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.
Skip to content