Graliśmy dla wszystkich – małych i dużych

licytacje wośp

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów.  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tegorocznym finale WOŚP. Po raz kolejny GOK w Tworogu był siedzibą sztabu i gospodarzem finału. Zebrano ponad 43 tys. zł. To zasługa całej armii ludzi: darczyńców, wolontariuszy, organizatorów. Wszystkim razem i z osobna dziękujemy za zaangażowanie, za kwestowanie, za udział, za wsparcie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że cała gmina Tworóg zawalczyła o wsparcie służby zdrowia. Jesteście wspaniali!

Nasz finał rozpoczął się drugą edycją Biegu „Policz się z cukrzycą”, którego celem jest promowanie zdrowego trybu życia i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą cukrzyca. Oto wyniki: W klasyfikacji mężczyzn najszybsi okazali się: 1. Marek Grund , 2. Miłosz Bochenek, 3. Krzysztof Kandzia. Natomiast w klasyfikacji kobiet najszybsze okazały się: 1. Justyna Hajda, 2. Aleksandra Włodarczyk, 3. Mariola Werner.

W tym roku nasz program był wyjątkowo bogaty. Sporo się działo na naszej scenie. Zagrali i zaśpiewali: Marysia & Antek; Mr. BeatKumple BejdakaNOUMEN oraz zespół CHAOS. W koncerty wpleciono licytacje. Przygotowano sporo atrakcji dla dzieci. Były kolorowe animacje dla najmłodszych oraz dmuchany zamek. Na zewnątrz można było podziwiać pokazy psiego posłuszeństwa oraz pouczające i widowiskowe zarazem pokazy strażackie.

Fotorelacja na stronie TWG Kuriera

Skip to content