Qigong – okiełznaj energię!

Pierwsze zajęcia już w najbliższy poniedziałek – 28 października o 19.30! W grafiku Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu pojawiła się nowa propozycja o obco brzmiącej nazwie Qigong. Co oznacza ten wyraz? Na czym polegają zajęcie? Kogo zapraszamy? Już wyjaśniamy…

Qigong jest zestawem ćwiczeń zdrowotnych starożytnych Chin. Słowo powstało z połączenia dwóch: Qi (życiowa energia) oraz Gong (perfekcyjne opanowanie czegoś). Qigong można więc wytłumaczyć jako metodę perfekcyjnego opanowania sztuki kontroli energii życiowej. Ćwiczenia są kombinacją odpowiedniej postawy, oddechu i skupienia umysłu. Może być stosowana w celach medycznych, medytacyjnych oraz jako sztuka walki.

Obecnie ćwiczenia qigong uprawia się najczęściej z myślą o korzyściach zdrowotnych. Stanowią one nie tylko formę profilaktyki, pomocną w utrzymaniu dobrego samopoczucia i sił żywotnych, ale także środek terapii w wielu schorzeniach. Wykorzystuje się zarówno ćwiczenia tradycyjne, jak i opracowane na ich bazie metody nowoczesne.

W GOK-u zajęcia będzie się odbywać w ramach Akademii Sportu DESHI pod okiem instruktora –  Maćka Wewiórskiego prowadzącego ćwiczenia m.in. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Oferta jest adresowana do osób dorosłych i młodzieży. Zapisy pod nr telefonu: 693 645 690.  

Grafik zajęć stałych znajdziesz tutaj: www.gok-tworog.pl/gok/zajecia

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: GOK
Skip to content