DAJEMY WAM DARMOWY DOSTĘP DO EBOOKÓW!

Od sierpnia Czytelnicy Gminnej Biblioteki w Tworogu otrzymali darmowy dostęp do ebooków w serwisach: Legimi, IBUK Libra w ramach zadania „Książki online dla każdego”. To potężne zasoby zarówno beletrystyki, jak i publikacji naukowych, z których możecie korzystać w każdym miejscu, w dowolnej chwili. Wystarczy, że macie przy sobie smartfon lub laptop oraz dostęp do internetu. Oferta jest adresowana wyłącznie do czytelników zarejestrowanych w naszej bibliotece. Zadanie zostało finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Poniżej szczegóły.  

Serwis Legimi

Oferuje przede wszystkim bogaty wybór ebooków z beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

– pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres bibliotekatworog@poczta.onet.pl  i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)

– wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/

– wprowadź otrzymany kod

– załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz

– czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów.

Lista czytników, na których można czytać ebooki z Legimi: – PocketBook: Touch HD 3, Touch Lux 4, InkPad 3, Aqua 2, Touch Lux 3, Touch Lux 2, Touch HD 2, Touch HD – InkBook: Prime HD, Lumos, Classic 2, Explore, Prime, 8, Onyx, Obsidian – Onyx: Boox C67ML Carta 2+, Boox C67ML Carta+, Boox C67ML Carta, Boox C67 AfterGlow 2, Onyx Boox T68 Lynx, Onyx Boox C65 HD Storia, Onyx Boox C65 HD AfterGlow

Serwis IBUK Libra

Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

– pobierz kod PIN w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres bibliotekatworog@poczta.onet.pl,

– podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)

– wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/

– zarejestruj się (podaj e-mail i hasło)    

– Wprowadź PIN (otrzymasz go od bibliotekarza bezpośrednio lub mailowo

– otwórz w myIbuk: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj z encyklopedii i słownika    

– wymagana przeglądarka:  Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub IE v.10       

przez przeglądarkę internetową.

– postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na  https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

Biblioteka czynna od  9 00 do 18 00 (oprócz czwartku) tel. 512 950 842 lub 32/450-81-34

 

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ogólne
Skip to content