Uwolnij z nami książki

okładki książek

Raz przeczytana książka przeważnie stoi później na półce stanowiąc ozdobę naszej biblioteczki. Dlaczego więc nie podzielić się naszymi książkami z innymi?

Dziś jest ku temu świetna okazja, ponieważ obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Idea bookcrossingu ma na celu popularyzacje czytania i dzielenia się lekturami z innym. Bookcrossing to w wolnym tłumaczeniu wymiana książek, czy książka w podróży. Polega na nieodpłatnym zostawianiu książek w miejscach publicznych takich jak parki, szkoły, kawiarnie czy środki komunikacji miejskiej. W Polsce Święto Wolnych Książek obchodzone jest od 2004 roku, Osoby promujące ideę bookcrossingu twierdzą, że książki nie lubią być uwięzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.
W naszej bibliotece na korytarzu również znajduje się miejsce z wolnymi książkami. Gorąco zachęcamy do korzystania z naszej bookcrossingowej półki.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek to bardzo pozytywna inicjatywa, która popularyzuje czytelnictwo oraz umożliwia poznanie ciekawych tytułów.