O bibliotece

O nas

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury. Jest samorządową instytucją kultury. Do podstawowych zadań Biblioteki należy gromadzenie i opracowanie, przechowywanie oraz udostępnianie zbiorów. Biblioteka pełni funkcję informacyjną, edukacyjną i kulturalną. W jej skład wchodzi: Centrala w Tworogu oraz Filia w Boruszowicach i Filia w Wojsce. Oferujemy szeroki wybór literatury pięknej polskiej i obcej, dziecięcej i młodzieżowej oraz popularnonaukowej. Prenumerujemy czasopisma i prasę lokalną. Oferujemy  bezpośredni dostęp do Internetu, usługę ksero wszystkich placówkach a w bibliotece w Boruszowicach usługę faksu.

Nasza działalność to również organizacja konkursów, lekcji bibliotecznych, wystaw, spotkań autorskich, zajęć z dziećmi w czasie wakacji i ferii zimowych. Obecnie Biblioteka bierze udział w redagowaniu lokalnej gazety TWG Kurier.

Od 2012 roku opracowujemy zbiory w programie bibliotecznym Sowa2, który umożliwia korzystanie z naszego katalogu on-line.

Biblioteka nie stroni również od udziału w różnych  programach czy akcjach.Uczestniczymy w Programie Rozwoju Bibliotek czy Akademii Orange. Dzięki,którym  pozyskaliśmy sprzęt  komputerowy, oprogramowanie oraz bezpłatny dostęp do Internetu.  Uczestniczymy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, jako partnerzy Gminnego przedszkola oraz w akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Wszystkie przedsięwzięcia  umożliwiają poszerzanie naszej oferty oraz  promocją bibliotekę w środowisku.  A ponadto, iż działamy w strukturach Ośrodka Kultury bierzemy udział we wszystkich imprezach organizowanych przez niego, w tym również imprezach plenerowych na terenie Gminy.

• Renata Kościelny, starszy bibliotekarz
  • Beata Kobędza, starszy bibliotekarz