Piknik na kocu z "Hexami"

plakat piknik na kocu

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na kolejny piknik na kocu. W tym roku na trawniku obok Gminnego Ośrodka Kultury spotkacie beboka, boroka a nawet... hekse. Będą gry, zabawy i konkursy, a na koniec wspólny taniec "Tańcowała Hexa z mietłom". Nasz piknik odbędzie się w sobotę 19 czerwca. Zaczynamy o godz. 16. spektaklem dla najmłodszych "Ło beboku, boroku i heksie". Zabierzcie ze sobą koce! 

Finał z głową!

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Gramy on-line! Sztab w Tworogu przygotował dla Was koncerty, które będą transmitowane na żywo. A już dziś możecie wesprzeć Fundację wrzucając grosik do e-skarbonki:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/3fqzay?fbclid=IwAR3hTAQ8M9HyQI1Q8gQUwrOD676xHigyFaFw7m1TmCmfn2kDT6WH0nWtafY

Od poniedziałku, 18 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu będzie prowadzić loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Bądźcie z nami! 

Bery i zabawa ostatkowa w Wojsce

W sobotę 22 lutego w Wojsce, w odnowionym Barze Myśliwskim odbyła się zabawa karnawałowa. Chętnych do świętowania nie brakowało a wszystkim uczestnikom tej ostatkowej zabawy towarzyszył doskonały humor. Muzyczną oprawę zapewnił zespół „Impuls” sprawiając, że parkiet zapełnił się tańczącymi parami. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury ufundował nagrody dla najciekawiej przebranych osób. Tym razem pierwsze miejsce przypadło pani, której przebranie za stracha na wróble zachwyciło jury. Na drugim miejscu znalazły się Indianki, trzecia nagroda powędrował w ręce Robin Hooda. 

Pożegnanie karnawału jak co roku połączone jest z wodzeniem niedźwiedzia, który w towarzystwie policjanta, baby, muzykanta, myśliwego i innych postaci przez cały dzień odwiedza miejscowe domy. Zdjęcia z tego wydarzenia do zobaczenia na zdjęciach oraz na stronie www.twg-kurier.pl. 

Czytaj dalej

XX JUBILEUSZOWY KONKURS RECYTATORSKI

XX Jubileuszowy Konkurs Recytatorski odbył się 21 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu. Konkurs współorganizowany przez Szkołę Podstawową w Tworogu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu zgromadził i w tym roku znaczą liczbę uczestników – 19 uczniów klas I-III, 29 uczniów klas IV-VI oraz 20 uczniów klas VII-VII. Młodzi recytatorzy oceniani byli m. in. przez panią Danutę Owczarek ze Studia Aktorskiego Art-Play w Katowicach, pana Pawła Klicę – producenta teatralnego z Nowego Teatru w Warszawie oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, panią Grażynę Chmiel.

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001