XX JUBILEUSZOWY KONKURS RECYTATORSKI

XX Jubileuszowy Konkurs Recytatorski odbył się 21 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu. Konkurs współorganizowany przez Szkołę Podstawową w Tworogu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu zgromadził i w tym roku znaczą liczbę uczestników – 19 uczniów klas I-III, 29 uczniów klas IV-VI oraz 20 uczniów klas VII-VII. Młodzi recytatorzy oceniani byli m. in. przez panią Danutę Owczarek ze Studia Aktorskiego Art-Play w Katowicach, pana Pawła Klicę – producenta teatralnego z Nowego Teatru w Warszawie oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, panią Grażynę Chmiel.

Czytaj dalej

Bery i zabawa ostatkowa w Wojsce

W sobotę 22 lutego w Wojsce, w odnowionym Barze Myśliwskim odbyła się zabawa karnawałowa. Chętnych do świętowania nie brakowało a wszystkim uczestnikom tej ostatkowej zabawy towarzyszył doskonały humor. Muzyczną oprawę zapewnił zespół „Impuls” sprawiając, że parkiet zapełnił się tańczącymi parami. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury ufundował nagrody dla najciekawiej przebranych osób. Tym razem pierwsze miejsce przypadło pani, której przebranie za stracha na wróble zachwyciło jury. Na drugim miejscu znalazły się Indianki, trzecia nagroda powędrował w ręce Robin Hooda. 

Pożegnanie karnawału jak co roku połączone jest z wodzeniem niedźwiedzia, który w towarzystwie policjanta, baby, muzykanta, myśliwego i innych postaci przez cały dzień odwiedza miejscowe domy. Zdjęcia z tego wydarzenia do zobaczenia na zdjęciach oraz na stronie www.twg-kurier.pl. 

Czytaj dalej

Babiniec 2020!

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek przy pysznym kreplu i kawie kobiety bawiły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu na Babińcu. Imprezę poprowadzili Inga Papkala, Mariusz Garbacz oraz Andrzej Potempa jako "Książę Lipin". Wszystkie panie bawiły się wyśmienicie! Dziękujemy za Waszą obecność jak zwykle byłyście niesamowite!

Czytaj dalej

Szalone popołudnie!

Kto zrobi najśmieszniejszą minę? Kto zmieści dwie stopy i dłoń na skrawku gazety? A może są chętni to przejścia pod poprzeczką, którą animator układa coraz niżej? Chętnych do szaleństw na sali widowiskowej GOK-u nie brakowało. 23 stycznia odbył się tam bal karnawałowy dla dzieci. Gościliśmy takie znakomitości jak królowa Elza, Batman, Spiderman, czy Pocahontas. Był też klaun, tygrysek, strażak, diabeł, biedronka, jednorożec, żołnierz, zakonnica i postacie z "Gwiezdnych wojen". Dziękujemy za wspólną zabawę. 

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001