Moja mama i ja - wyniki konkursu

rysunek dziecięcy przedstawiający mamę i córkę

Mama – przytuli, kiedy tego potrzebujesz, zabierze na spacer, zawsze jest tuż obok. Taki portret swoich mam przelały na papier i płótno uczestnicy konkursu plastycznego „Moja mama i ja”. Konkurs został ogłoszony z okazji Dnia Matki przez GOK w Tworogu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace. Zwycięzców: Amelię Pustelnik oraz  Przemysława Suchowskiego zapraszamy do GOK-u po odbiór nagród, a pozostałych uczestników zapraszamy po słodką nagrodę pocieszenia (do odbioru u pani Joli w pracowni plastycznej).

Czytaj dalej

Razem posprzątajmy świat!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału inicjatywie Wielkie Wiosenne Gminne Sprzątanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę - 1 maja. Akcję prowadzi Gmina Tworóg wraz z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tworogu oraz Sołtysami naszych sołectw.

Worki i rękawiczki będą na Was czekać u sołtysów oraz w piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu w godzinach otwarcia placówki (do godz. 18). Odbierając worki i rękawice dowiecie się, gdzie pozostawić napełnione worki.
Akcję koordynuje pracownik tut. urzędu, dostępny w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu 32 428 46 54. 
 
Wszyscy wiemy, że śmieci ciągle przybywa. Widoczne są w lasach, rowach, a nawet miejscach publicznych. Problem śmieci dotyka każdego z nas. Jesteśmy bowiem głównym ich źródłem. W głównej mierze, to od nas zależy, czy śmieci będą składowane w odpowiednich miejscach, czy też będą zalegały w lasach, rowach i miejscach publicznych. Godna podziwu postawa osób zbierających odpady na własną rękę, to nieraz syzyfowe prace. Śmieci ciągle pojawiają się, gdyż ciągle znajdują się osoby, które je znowu wyrzucają w nieodpowiednich miejscach. Jednakże przykład tych osób, które dbają o to aby śmieci były składowane w odpowiednim miejscu, może zmotywuje innych, by wrzucili śmieci do koszy do tego przeznaczonych, a po pikniku w lesie czy na łące, zabrali je ze sobą. Póki co - razem posprzątajmy naszą wspólną przestrzeń! 

Majowe treningi pod chmurką

kobieta podczas ćwiczeń rozciągających nad nią napis: majowe weekendy pod chmurką

Zabierz ze sobą wodę, matę, wygodne ciuszki i przychodź na nasze majowe weekendy pod chmurką! Patrycja Jaruszowiec czeka na Was w sobotę 22 maja o godz. 9.30. Szczegóły pod numerem telefonu: 726 690 977.

Pozostałe zajęcia odbywają się zgodnie z grafikiem: http://www.gok-tworog.pl/gok/zajecia

 

Marka Lokalna na BIS

Ruszyła druga edycja konkursu na „Markę Lokalną”. Konkurs ogłosiło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska”, Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” oraz Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice w ramach projektu współpracy „Marka Lokalna na BIS”. Co to dla Was oznacza? Jeżeli jesteście rękodzielnikami, tworzycie unikatowe w skali regionu produkty i uważacie, że Wasze wyroby zasługują na uwagę, możecie się zgłosić do konkursu. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły konkursu na stronie:

https://lesnakrainalgd.pl/aktualnosci/539/uwaga-konkurs-34marka-lokalna34

ZAPRASZAMY! Można się zgłaszać do 30 kwietnia. 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001