Liczymy się dla Polski

Kończy się Narodowy Spis Powszechny! Nie czekaj, spisz się już dziś! Wejdź na spis.gov.pl lub zadzwoń na infolinię spisową: 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-20:00.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy! 

 

DAJEMY WAM DARMOWY DOSTĘP DO EBOOKÓW!

grafika bezpłatene ebooki

Od sierpnia Czytelnicy Gminnej Biblioteki w Tworogu otrzymali darmowy dostęp do ebooków w serwisach: Legimi, IBUK Libra w ramach zadania „Książki online dla każdego”. To potężne zasoby zarówno beletrystyki, jak i publikacji naukowych, z których możecie korzystać w każdym miejscu, w dowolnej chwili. Wystarczy, że macie przy sobie smartfon lub laptop oraz dostęp do internetu. Oferta jest adresowana wyłącznie do czytelników zarejestrowanych w naszej bibliotece. Zadanie zostało finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Poniżej szczegóły.  

Czytaj dalej

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki

bukiet kwiatów, życzenia z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki składamy Wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i nieustannego zadowolenia ze swoich pociech.  

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

ulotka zaszczep w sobie chęć szczepienia

Trwa kampania społeczna „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” realizowana w ramach Projektu Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego „Zdrowe dziecko - zdrowy dorosły - zdrowa rodzina”. 

Czytaj dalej

Kochane Dzieci

Kolorowe balony na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, wszystkim dzieciom tym małym i dużym samych radosnych chwil, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach. Życzymy Wam pięknych bajek na dobranoc a na co dzień interesujących przygód. Niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe i beztroskie a wszystkie marzenia niech się spełnią. 

Trwa spis powszechny

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że obowiązkową metodą jest samospis internetowy:

https://spis.gov.pl/

Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu. Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w Loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!

Wejdź na stronę i spisz się, a następnie pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w Loterii. Zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/

Przyjmowanie zgłoszeń do Loterii trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r. Jeżeli nie możesz spisać się we własnym zakresie, zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu, urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca spisania się przez Internet. Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub sprawdzając na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001