Spotkanie z książką

kolaż zdjęć przedstawiający "spotkanie z książką" w Klubie Senior+

25 maja na prośbę Klubu Senior+ Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu współorganizowała „Spotkania z książką” – popołudnie, w którym książka zagrała pierwsze skrzypce. Miejscem spotkania była świetlica w Nowej Wsi Tworoskiej.

Bibliotekarska – Renata Kościelny – opowiedziała seniorom jak wygląda praca w bibliotece, czym są katalogi, omówiła drogę książki od zamówienia do udostepnienia jej czytelnikowi, strukturę sieci bibliotecznej w naszej gminie i przede wszystkim księgozbioru (jaki rodzaj literatury posiadamy w naszych placówkach). Przypomniała również jakie możliwości i ułatwienia daje nam katalog online oraz jakie dodatkowe usługi oferuje biblioteka. Jedna z nich – tzw. książka na telefon – może być wyjątkowo przydatka dla osób starszych. Usługa jest adresowana do osób z niepełnosprawnością ruchową oraz starszych, których stan zdrowia nie pozwala na wizytę w naszych placówkach. Usługa ma na celu zwiększenie naszym czytelnikom dostępności do zbiorów bibliotecznych. Wystarczy zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonu (32 450 81 34; 512 950 842) i zamówić książki. Zostaną dostarczone pod wskazany adres w umówionym terminie (raz w miesiącu). Usługa jest bezpłatna. Aby skorzystać z usługi należy być zapisanym w Gminnej Bibliotece Publicznej.

„Spotkaniu z książką” towarzyszyły konkursy czytelnicze. Odgadywano  nazwy postaci, tytuły i autorów książek. Nagrodami w konkursach były oczywiście książki. Spotkanie zakończyła akcja bookcrossingu. Uczestnicy mogli się wymienić przyniesionymi z domu książkami.

Dziękujemy Klubowi Senior+ za zaproszenie, za zainteresowanie książkami i przemiłe popołudnie! Do zobaczenia w bibliotece.

Skip to content