Na tydzień bibliotek… Książki podróżnicze

Książki podróżnicze dla dzieci.

Każde dziecko to mały odkrywca, który w książkach zdobywa nowe lądy, odkrywa nowe krainy oraz poznaje niezwykłych bohaterów. Podróże odkrywają przed nami nowe miejsca a książki rozbudzają fantazję. Książki o podróżach dadzą małym podróżnikom wiedzę o świecie oraz nauczą ciekawości świata. Dziś mamy dla Was kilka propozycji książek o podróżach dla dzieci. Pomogą one zainteresować je podróżami oraz rozwinąć ich pasję czytania i podróżowania.  Z okazji Tygodnia Bibliotek podróżujemy dzięki książką.

Małą reporterka Nela to najpopularniejsza i najbogatsza seria książek podróżniczych dla dzieci z narratorem dziecięcym, który jest jednocześnie bohaterem wypraw. Miejsca są dokładnie opisane a piękne zdjęcia towarzyszące świetnie uzupełnienie wyprawy Neli. Polecamy wszystkim małym i dużym odkrywcom ciekawym świata.

Seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to super pomysł dla dzieci, które lubią zagadki i przygody. Akcja książek dzieje się głównie w szwedzkim miasteczku Valleby. Maja i Lasse to sprytni nastolatkowie, którzy postanowili w piwnicy założyć biuro detektywistyczne i razem rozwiązują zagadki kryminale. Książki dzięki ciekawym ilustracją i dużym literom zachęcają do czytania, są świetną propozycją dla dzieci, które są już w stanie skupić na dłużej uwagę.

Jeżeli chcecie zostać prawdziwymi tropicielami polecamy Wam książkę Adama Wajraka pt.: „Wielka księga prawdziwych tropicieli”. Książka pełna jest wskazówek jak przeżyć ekscytujące przygody tropiąc mieszkańców polnych norek. Autor zapewnia, że w Polsce mamy wszystko, co potrzebne prawdziwym tropicielom. A wszystko poparte jest fachowymi poradami i pięknymi zdjęciami. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co rysie robią dla zabawy i czy łoś może zjeść cały las, to ta książka jest dla Was. Zapraszamy do biblioteki na poszukiwania ciekawych książek.

Skip to content