TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8 – 15 MAJA

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Gorąco zachęcamy wszystkich czytelników do udziału w ogólnopolskim święcie czytelnictwa i bibliotek. GBP w Tworogu przygotowała atrakcje na cały tydzień, polecamy Wam śledzić nasz fanpage, aby nic nie umknęło waszej uwadze.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a rozpoczyna się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Co roku wydarzeniu towarzyszy inne hasło, które wybierane jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie, jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

W jaki sposób GBP będzie świętować? Spodziewajcie się literackiego oblężenia gminy! Od poniedziałku 10 maja przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tworogu będzie wystawione stoisko z książkami przypominające o trwającej cały rok akcji bookcrossingu (Bookcrossing – niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”). W całej gminie natomiast znajdziecie kartki z cytatami, fragmentami prozy i poezji oraz informacjami o osiągnięciach biblioteki. Ale po kolei…

Poniedziałek (10 maja) Dzień z poezją

„Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa.” – Robert Frost

W tym chcemy się dzielić z wami pięknem poezji polskich i zagranicznych autorów. Zachęcamy was do dyskusji o poezji oraz napisania, których poetów cenicie najbardziej, które wiersze są wam bliskie a może sami piszecie do szuflady? Dla pierwszych 5 czytelników, którzy przyjdą w tym dniu do biblioteki mamy w prezencie tomik poezji Barbary Izworskiej.

Wtorek (11 maja) Czytanie jest zabawą!

Ten dzień będzie należał do dzieci! Zaprezentujemy książki, które bawią, zaciekawiają i sprawiają, że czytanie staje się super przygodą! Podpowiemy, jakie pozycje wybrać dla dzieci, by czytanie sprawiało im przyjemność.

Środa (12 maja) Lista, lista przebojów!

Biblioteczna lista przebojów „TOP 10 najlepszych książek”. Czekamy na FB na Wasze ulubione tytuły i wspólnie wymyślamy hasło na przyszłoroczny tydzień bibliotek dla czytelników

Czwartek (13 maja) Biblioteka w terenie

Porozmieszczane na terenie Tworoga cytaty, fraszki, ale także humor z biblioteką w tle. Czytelnicy za nadesłane zdjęcie z cytatem zostaną wpisani na naszą listę Ambasadorów Czytelnictwa. Tak prestiżowy status budzi respekt!

Piątek (13 maja) Znajdziesz mnie w bibliotece!

W myśl tegorocznego hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece” czekamy na Was! Na półkach czekają książki, a za ladą bibliotekarze. Odwiedźcie nas! Pierwszych 10 czytelników, którzy zawitają do biblioteki tego dnia, otrzymają kwiatek do zasadzenia.

Zapraszamy 

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biblioteka
Skip to content