DOŻYNKI GMINY TWORÓG 2017

Będzie się działo! Poznaj program!

 Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom” przygotowało motoryzacyjne atrakcje w postaci przejażdżek wozami wojskowymi.
Oto zdjęcia pojazdów, które będą brały udział w naszej imprezie.Przejażdżki będą się odbywać w sobotę i niedzielę. Zapraszamy!  

[widgetkit id=78] 

 

SPONSOREM DOŻYNEK JEST GAZ-SYSTEM S.A.

 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości ok. 43 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego i opolskiego.

 Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych. 

Gazociąg relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI znajduje się na stronie www.gaz-system.pl.

 Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską. 

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy. 

www.gaz-system.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: GOK
Skip to content