Dożynki 2023

pochód dożynkowy w Tworogu 2023

Tegoroczne Dożynki już za nami. W sobotę 26 sierpnia pogoda trochę pogroziła, ale na szczęście świętowanie odbyło się zgodnie z planem. W niedzielę odbyła się msza św. w intencji rolników, po której tradycyjny pochód dożynkowy przeszedł na plac za Urzędem Gminy. Na miejscu każdy mógł się poczęstować tradycyjnym kołoczem i kawą. Dla smakoszy mięsnych przysmaków ofertę gastronomiczną przygotowała Barć Dębowa. Na najmłodszych czekały zabawy z animatorkami pod hasłem „Podróż dookoła świata”, kącik plastyczny „Zabawa w artystę” oraz stoisko Banku Spółdzielczego w Tworogu pełne balonów i gadżetów. Na szczególną uwagę zasługują korony dożynkowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Tworoga, Boruszowic-Hanuska i Świniowic. To najpiękniejsza forma dekoracji Święta Plonów, za którą naszym gospodyniom bardzo dziękujemy. Jeżeli chcecie wiedzieć jak powstają te cudeńka, zobaczcie na stronie TWG Kuriera.

Nie sposób pominąć wspaniałych wykonawców na naszej scenie. O rozrywkową atmosferę w sobotę zadbał zespół „EXEL”. W niedzielę, po powitaniu gości i oficjalnym rozpoczęciu Dożynek, zagrała orkiestra dęta OSP Tworóg, następnie zespół „Muzykanty” i kapela „Maszkety”. Świętowanie zakończyła zabawa taneczna z DJ-em.

Na tegoroczne Święto Plonów Zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, Gmina Tworóg, Sołtys i Rada Sołecka z Tworoga. Dziękujemy sponsorom – firmie GIGAcom, Bankowi Spółdzielczemu w Tworogu oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Tworogu.

Więcej zdjęć TUTAJ

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Aktualności, GOK
Skip to content