Teatr w GOK-u

7 października na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu wystąpił teatr Trip z przedstawieniem „Gdzie Ci będzie tak dobrze, jak tutaj” podejmujący tematykę powstań śląskich. Spektakl został zakwalifikowany do 27 Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.  W GOK-u zobaczyli go uczniowie Szkoły Podstawowej w Tworogu.

Przedstawienie opowiada o parze przyjaciół. Lottie i Alek znają się od urodzenia. Wychowani na jednym placu, razem dzielą radości i smutki dnia codziennego. Razem psocą, uczą się i wspierają w najtrudniejszych chwilach, jak na prawdziwych przyjaciół przystało. Alek jest Polakiem. Lottie Niemką. 16 sierpnia 1919 roku wybucha I powstanie śląskie, które uruchomi lawinę wydarzeń. Beztroski dziecięcy świat rozpada się, a dzieci dorosną szybciej.    

Trudne i zagmatwane losy narodu polskiego i niemieckiego, które od stuleci współdzieliły jeden heimat – Śląsk, zastały ukazane oczami dzieci, które nie wiedzą co to kłótnie narodowe, wielka polityka i układy. Ich całym światem jest ten mały plac pomiędzy familokami, w których nie mieszkają Niemcy, Polacy czy Czesi, ale przyjaciele. 

[widgetkit id=179]
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: GOK
Skip to content