GOK dla Ukrainy

zajęcia ukraina

Jesteśmy otwarci na potrzeby uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. W Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu zgodnie z grafikiem odbywają się zajęcia popołudniowe, w których mogą bezpłatnie brać udział dzieci z Ukrainy. Nasi instruktorzy zapraszają na zajęcia sportowe w ramach Akademii Sportu DESHI oraz zajęcia plastyczne. Cieszymy się, że z naszego zaproszenia już kilka osób skorzystało. Szczegóły w grafiku – link poniżej:

GRAFIK

Z kolei Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu poleca stronę, na której udostępniono bezpłatnie literaturę w języku ukraińskim. Warto zajrzeć!

Książki w języku ukraińskim

Jesteśmy również gminnym punktem zbiórki darów dla uchodźców. Bardzo dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie, każdy dar, za gotować do pomocy. Nasz magazyn na bieżąco się zmienia – staramy się dostosować zasoby do potrzeb osób, które z niego korzystają. W tej chwili do najpotrzebniejszych rzeczy należą: proszki/płyny do prania, płyny do mycia naczyń, szampony i odżywki do włosów, dezodoranty, pasty do zębów dla dzieci, przyprawy (sól, pieprz, przyprawy typu vegeta itp.), dżemy, mleko/mleko bez laktozy, kawa, musy owocowe, kakao, bakalie, słodycze, zeszyty.

Osoby chcące wesprzeć naszą zbiórkę zapraszamy w godzinach pracy.

Skip to content