Razem posprzątajmy świat!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału inicjatywie Wielkie Wiosenne Gminne Sprzątanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę – 1 maja. Akcję prowadzi Gmina Tworóg wraz z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tworogu oraz Sołtysami naszych sołectw.

Worki i rękawiczki będą na Was czekać u sołtysów oraz w piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu w godzinach otwarcia placówki (do godz. 18). Odbierając worki i rękawice dowiecie się, gdzie pozostawić napełnione worki.
Akcję koordynuje pracownik tut. urzędu, dostępny w godzinach pracy urzędu pod numerem telefonu 32 428 46 54. 
 
Wszyscy wiemy, że śmieci ciągle przybywa. Widoczne są w lasach, rowach, a nawet miejscach publicznych. Problem śmieci dotyka każdego z nas. Jesteśmy bowiem głównym ich źródłem. W głównej mierze, to od nas zależy, czy śmieci będą składowane w odpowiednich miejscach, czy też będą zalegały w lasach, rowach i miejscach publicznych. Godna podziwu postawa osób zbierających odpady na własną rękę, to nieraz syzyfowe prace. Śmieci ciągle pojawiają się, gdyż ciągle znajdują się osoby, które je znowu wyrzucają w nieodpowiednich miejscach. Jednakże przykład tych osób, które dbają o to aby śmieci były składowane w odpowiednim miejscu, może zmotywuje innych, by wrzucili śmieci do koszy do tego przeznaczonych, a po pikniku w lesie czy na łące, zabrali je ze sobą. Póki co – razem posprzątajmy naszą wspólną przestrzeń! 
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: GOK
Skip to content