„Kraina emocji” dziękuje za wspólne lato

Dzieci podczas warsztatów letnich w krainie emocji

Letni cykl warsztatów arteterapeutycznych „W krainie emocji” właśnie dobiegł końca. Udało się nam zrealizować siedem warsztatów.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy mieli okazję wykonać swój autoportret, który przedstawiał to, jak uczestnicy postrzegają siebie samych. Dzięki czemu wszyscy mogliśmy się lepiej poznać. Tematem przewodnim kolejnego warsztatu była wdzięczność. Po głębszym poznaniu zagadnienia wdzięczności i podzieleniu się tym, za co się jest wdzięcznym w swoim życiu, uczestnicy wykonali okładkę „dziennika wdzięczności” i zapełnili jego pierwsze strony. Dziennik był wiernym kompanem dzieci w ich wakacyjnych przygodach i pomagał uwieczniać na swoich kartkach niezwykłe chwile i przygody z tego wyjątkowego czasu. Trzeci warsztat był dosłownie przepełniony emocjami. Wybrane główne emocje mogliśmy lepiej poznać i zrozumieć poprzez rozmowy, skojarzenia, rysunki oraz choreoterapię. Na warsztacie „Koło radości” dzieci zastanawiały się, co sprawia im największą radość. Za pomocą pasteli, dzieci przeobraziły swoje przemyślenia w symbole, które umieściły na kole, tworząc jedno dzieło. Wspólna praca, pomogła jeszcze bardziej zintegrować grupę. Na piątym spotkaniu poznawaliśmy swoje supermoce. Jak na superbohatera przystało, powinien on posiadać swój unikalny atrybut, więc nasze superbohaterki ozdabiały swoje peleryny farbami do tkanin. Każda peleryna wyglądała bardzo oryginalnie, a ich właścicielki odczuły na własnej skórze ich moce. Przedostanie spotkanie przeniosło nas do krainy marzeń. Uczestnicy wykonali piękne kolaże, przedstawiające ich pragnienia, pasje i aspiracje. Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie, na którym nasi mali uczestnicy mogli się poczuć jak prawdziwi artyści i wymalować na płótnach swoje wspomnienia z wakacji.

Warsztaty poza powyższymi działaniami były wypełnione muzykoterapią, tańcem i ruchem, bajkoterapią i relaksacją oraz owocowym poczęstunkiem w kolorach lata.

Dziękujemy za udział w warsztatach wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Życzymy samych sukcesów w rozwijaniu talentów, pasji i nauce.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Aktualności, GOK
Skip to content